Články

https://johal.cz/wp-content/uploads/2023/11/zimi-pneu-2-1254x640.jpg

Odkdy musím mít zimní pneumatiky? S blížící se zimou všichni řidiči řeší, jak je to s povinnými zimními pneumatikami. Někdo přezouvá pro jistotu už 1. listopadu. Ti otrlejší z nás čekají až na první mrazy, i za cenu přeplněných pneuservisů. Dle §40a zákona 361/2000 Sb. mají řidiči povinnost použít zimní pneumatiky v období od 1. listopadu do 31. března, pokud: Je na silnici...

https://johal.cz/wp-content/uploads/2022/05/disky.jpg

Disky na auto lze vybírat jednoduše podle vzhledu a ceny. Chcete-li ale zároveň zohlednit i jejich vlastnosti v různých podmínkách, hodí se vědět, jak se hliníkové disky liší od plechových, a který materiál splní vaše očekávání. V každém případě si však dejte pozor na nehomologované disky. Právě proto doporučujeme vybírat u prodejců s osvědčením. Odolnost...

https://johal.cz/wp-content/uploads/2021/02/defekt-1280x640.jpg

Defekt pneumatiky se může přihodit kdykoliv a kdekoliv. Bez ohledu na to, jak staré jsou Vaše pneumatiky, jsou bohužel vždy náchylné k poškození hřebíky nebo jinými nečistotami na silnici. Možnost opravit poškozenou pneumatiku namísto její výměny bude záviset na tom, jak velký je defekt, kde je defekt umístěn a jak rychle zjistíte poškození.

https://johal.cz/wp-content/uploads/2021/02/sbihavost.jpg

Některé úseky českých silnic a dálnic jsou ve velmi špatném stavu. Všudypřítomné díry, výmoly a kanály číhají na chvilku Vaší nepozornosti. I přes veškerou snahu se střetu s nerovnostmi na silnici nevyhnete. Pokud najedete do výmolu ve větší rychlosti, zřejmě Vás nemine rychlá návštěva pneuservisu.

https://johal.cz/wp-content/uploads/2022/05/baterie.jpg

Možná žijete v domnění, že se akumulátor samovolně vybíjí, když nastoupí nízké teploty. Překvapivě za nemožnost nastartování mohou také často horké letní měsíce, které baterkám nesvědčí stejně tak, jako třeskuté mrazy. Když se teploty v létě začnou šplhat ke třicítkám, dochází k samovolnému vybíjení i k postupné sulfataci elektrod (usazování krystalů síranu olovnatého, které elektrody...

https://johal.cz/wp-content/uploads/2020/10/filtr-3-1280x640.jpg

Na internetu není těžké najít nabídku služby, která nabízí „zbavení se“ problému DPF. Mnoho majitelů automobilů se rozhodne to udělat, aniž by na tom viděli něco špatného, ​​a co je horší, jsou přesvědčeni, že postup odstranění je plně legální. Ukazuje se, že povědomí v tomto ohledu je nízké a mnoho řidičů si neuvědomuje důsledky vystřižení DPF ze svého vozidla.

https://johal.cz/wp-content/uploads/2020/09/dpf-2.jpg

Filtr pevných částic (DPF) je považován za jeden z nejtěžších prvků moderních dieselových automobilů. Je to také velmi drahé. Jak je postaven filtr DPF? Jak by mělo být provozováno auto s filtrem DPF, aby nedošlo k poruchám? Jak chránit DPF filtr před ucpáním?

https://johal.cz/wp-content/uploads/2020/09/zimni-pneu.jpg

Podle zákona mají řidiči povinnost vyměnit letní pneumatiky za zimní 1. listopadu a zpět na letní je můžou přezout 31. března. To za podmínek, že je na silnici souvislá vrstva sněhu, led, námraza a nebo když můžeme předpokládat z povětrnostních podmínek, že to nastane.